LETNÍ ŠKOLA PRO PRACOVNÍKY VÝZKUMNÝCH ORGANIZACÍ
Řízení lidí a budování kultury na výzkumné organizaci
16. - 18. SRPNA 2022, HOTEL ANTOŇ, TELČ
CÍLOVÁ SKUPINA
Letní škola je určena pro pracovníky a projektové manažery výzkumných organizací všech typů, tj. vysokých škol, ústavů Akademie věd ČR, ostatních veřejných výzkumných institucí, fakultních nemocnic a institucí dalších právních forem. Dále je vhodná pro pracovníky center transferu technologií, popřípadě pro ty, kteří se na úrovni regionů či municipalit zajímají o problematiku výzkumu a vývoje (například RIS3 manažeři). Letní školu doporučujeme pracovníkům na různých stupních řízení, vedoucím výzkumných skupin, ale také ostatním pracovníkům se zájmem o toto téma.
TÉMA
LEKTOŘI, FACILITACE
Martin Fusek
Je profesorem biochemie na VŠCHT Praha, kde přednáší kurzy klinické biochemie a bioléčiv. Působí jako ředitel společnosti IOCT TECH, která zajišťuje transfer technologií na Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR a od roku 2012 je zástupcem ředitele pro strategický rozvoj. Jeho znalosti jsou kombinací práce v základním výzkumu jak v ČR, tak v zahraničí, dlouholeté komerční činnosti pro globální zahraniční firmy, konkrétních zkušeností se zakládáním spin-off firem, s ochranou duševního vlastnictví a s organizací procesu technologického transferu na konkrétních projektech.
Tomáš Mozga
Vystudoval molekulární biologii a genetiku na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Po pěti letech strávených ve švédské Uppsale (2011-2016) se vrátil zpátky do České republiky s cílem rozvíjet obor projektový management vědy (Science Project Management) a pomáhat vědcům připravovat, podávat a realizovat odvážné výzkumné projekty. Působí jako projektový manažer na Ústavu molekulární biologie rostlin Biologického centra AVČR, v.v.i. v Českých Budějovicích. Má zkušenosti s projekty ERC, EIC, EMBO, MSCA, TAČR, GAČR, AVČR, MPO, MŠMT, OPVVV a stipendii. Konzultuje a pomáhá také s přípravou projektů základního a aplikovaného výzkumu, které podávají firmy ve spolupráci s výzkumnými institucemi.
Martina Pokorná
Vystudovala obor biomolekulární chemie na Masarykově univerzitě, kde také působila jako postdok. Od roku 2012 pracuje na Masarykově univerzity ve Středoevropském technologického institutu CEITEC jako zástupkyně ředitele pro administrativu. V rámci této pozice uplatňuje své znalosti a kombinuje zkušenosti získané jak v průběhu vědecké kariéry, tak i z oblasti manažerského řízení instituce. Je zodpovědná za komplexní řízení všech operativních i rozvojových aktivit v rámci ústavu. Řídí ekonomickou, provozní i HR agendu výzkumného centra, což mimo jiné zahrnuje např. přípravu rozpočtu, získávání i realizaci grantů, hodnocení vědy, budování prestižní PhD školy i přípravu a realizaci HR strategií a koncepcí. Jejím dlouhodobým cílem je budovat profesionální administrativní podporu pro všechny vědce, tak aby byli co nejméně zatížení jakoukoliv byrokracií a měli co nejvíce volné ruce pro svoje bádání.
Aleš Vlk
Absolvent oboru sociologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a doktorského programu v oblasti Veřejné politiky na Twente Universiteit v Nizozemsku. Působil kromě jiného jako poradce v Agentuře Czechinvest a na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT). Věnuje se problematice vysokého školství a vědní politice, působí jako lektor, facilitátor a moderátor konferencí a pracovních setkání. Externě přednáší na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. V roce 2016 založil portál Vědavýzkum.cz, který poskytuje nezávislé informace z oblasti vědní politiky a výzkumu, vývoje a inovací.
Počet
míst je omezen na 25 účastníků. Společnost alevia si vyhrazuje právo akci zrušit v případě nedostatečného počtu účastníků či z důvodu nenadálých hygienických omezení.
KAPACITA JE NAPLNĚNA, REGISTRACE BYLA UZAVŘENA.
PROGRAM
Úterý 16. 8. 2022
10:00 - 12:00, 13:00 - 17:00
Středa 17. 8. 2022
9:00 - 12:00, 13:00 - 17:00
Čtvrtek 18. 8. 2022
9:00 - 12:00, 13:00 - 15:00
PŘIDANÁ HODNOTA PRO ÚČASTNÍKY
- Jedinečná vzdělávací akce pro pracovníky výzkumných organizací a další zájemce o danou problematiku
- Účastníci z různých druhů organizací
- Špičkoví lektoři a hosté pro dané oblasti
- Omezený počet účastníků, interaktivní způsob přednášek
- Diskuse, skupinové práce
- Konkrétní příklady, řešení skutečných situací
- Sdílení dobré a špatné praxe
- Setkání s lidmi, kteří jsou v podobné situaci
- Navázání kontaktů, čas na neformální diskusi
- Příjemné prostředí včetně volnočasových aktivit